XXX FRoSTA jest również dostępna w Twojej lokalizacji.

FAQ

Dlaczego nie stosujecie dodatków do żywności?

Naszym zdaniem produkcja mrożonej żywności nie wymaga stosowania substancji dodatkowych. Filozofią 100% naturalnego smaku udowadniamy, że można oferować smaczne produkty o wyrazistym smaku, wykorzystując wyłącznie naturalne składniki. W domowej kuchni nie używa się dodatków do żywności, więc także w przemyśle spożywczym nie są one niezbędne!

Czy świeże warzywa są lepsze od mrożonych?

Nasze warzywa zamrażamy tuż po zbiorach, za pomocą najnowszych metod zamrażania, co pozwala zachować większość cennych witamin i składników mineralnych. Podczas zamrażania wykorzystujemy tylko zimne powietrze - żadne dodatkowe środki konserwujące nie są potrzebne.

Jak szybko zamrażane są produkty FRoSTY?

Warzywa – tuż po zebraniu z pola, w najkrótszym możliwym terminie. np. szpinak w ciągu maksymalnie 2 godzin od momentu zebrania z pola.

Mintaj, który znajduje się w większości naszych produktów jest filetowany i zamrażany bezpośrednio po połowie, na pokładzie statku i w takiej postaci transportowany do naszej fabryki.

Czy FRoSTA oferuje produkty wegańskie?

Tak! Mamy coś pysznego dla wegan, jaki i wegetarian. Produkty wegańskie i wegetariańskie łatwo znajdziecie naszej sekcji PRODUKTY.

Co oznacza znaczek MSC na opakowaniach FRoSTY?

Prawie 90% światowych zasób ryb jest wyczerpanych, znacznie uszczuplonych lub nadmiernie eksploatowanych. W wodach mórz i oceanów zaczyna brakować ryb, ponieważ łowimy ich więcej niż są one się w stanie rozmnożyć.

Niebieski znak MSC oznacza, że ryba w danym produkcie pochodzi ze zrównoważonych łowisk. Zrównoważony połów, to taki, który nie zagraża ekosystemowi morskiemu (tzn. nie wpływa negatywnie na żywe zasoby morskie, nie poławia gatunków zagrożonych wyginięciem).

Czy panierowane produkty rybne FRoSTY nie rozmrażają się podczas podsmażania?

Proces podsmażania jest skonstruowany w specjalny sposób, tak aby produkty nie rozmrażały się w jego trakcie. Bardzo krótki czas trwania oraz następujące bezpośrednio po nim szybkie mrożenie, gwarantują, że ryba pozostaje zamrożona, a panierka jest pysznie chrupiąca.

Dlaczego mięso łososia w produktach FRoSTY jest takie jasne?

To proste – w naszych produktach znajdziecie dzikiego łososia. Żyje w naturalnym środowisku i odżywia się w sposób dla siebie naturalny. W przeciwieństwie do powszechnie znanego łososia hodowlanego, ten dziko żyjący nie jest karmiony sztuczną karmą, która nadaje mięsu ryby pomarańczowy kolor.

Wraz z organizacjami WWF i MSC zachęcamy do spożywania dziko żyjących ryb pochodzących z łowisk mających certyfikat MSC!

Jak to możliwe, że filety rybne FRoSTY są bez ości?

Jest to możliwe dzięki specjalnym, precyzyjnym technikom filetowania, które umożliwiają usunięcie wszystkich ości.

Jednak w mięsie ryby znajdują się także tzw. wyrostki ościste, czyli niewielkie, giętkie ości. Ryba jest surowcem naturalnym i mimo restrykcyjnej kontroli możliwe jest, że w naszym produkcie znajdą się takie właśnie wyrostki.

Dlaczego wycofujecie niektóre produkty z oferty?

Po prostu – nieustannie monitorujemy opinie naszych konsumentów i często pytamy ich o zdanie. W wyniku tych działań część najmniej popularnych produktów wycofujemy z naszej oferty. Ale nie martwcie się – zawsze w ich miejsce wprowadzamy smakowitą nowość!

Czy w ofercie FRoSTY znajdują się produkty bezglutenowe?

W odpowiedzi na potrzeby rynku do naszej oferty wprowadziliśmy Bezglutenowe paluszki rybne, które znakowane są przekreślonym kłosem - czyli międzynarodowym znakiem potwierdzającym bezpieczną żywność bezglutenową.

Co oznacza logo FSC umieszczane na produktach FRoSTY?

Logo „FSC Mix” umieszczane na kartonikach produktów FRoSTA oznacza, że przy ich produkcji dbamy o zasoby naturalne! Drewno użyte do stworzenia opakowania pochodzi tylko i wyłącznie z materiałów z certyfikatem FSC - czyli z recyklingu, albo z drewna kontrolowanego.
Czym jest drewno kontrolowane? Jest to surowiec, który nie może być pozyskiwany:
- w sposób niezgodny z prawem;
- z naruszeniem praw zwyczajowych i obywatelskich;
- w lasach, w których szczególne walory przyrodnicze są zagrożone;
- w lasach przekształcanych w plantacje lub nieleśne formy użytkowania;
- w lasach, gdzie uprawiane są drzewa modyfikowane genetycznie.

Czy i jak mogę otrzymać od Was gadżety promocyjne?

Często otrzymujemy zapytania od Was z prośbą o gadżety promocyjne. Ze względu na dużą liczbę takich próśb, nie na wszystkie jesteśmy w stanie odpowiedzieć. Pamiętaj, że firmowe gadżety FRoSTY możesz wygrać, biorąc udział w konkursach organizowanych na Facebooku lub w miejscach sprzedaży naszych produktów.

Czy FRoSTA sponsoruje wydarzenia/przedsięwzięcia/osoby?

Dostajemy wiele zapytań odnośnie sponsoringu. Jednak wszelką pomoc finansową kierujemy do wybranych organizacji pożytku publicznego, w ramach naszego corocznego programu darowizn. Więcej podmiotów nie wspieramy. Dziękujemy za zrozumienie!

Znajdź sklep w pobliżu

Znajdź nasze produkty w swojej okolicy. Wpisz swój kod pocztowy, aby wyświetlić sugerowane sklepy w pobliżu.

Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o pochodzeniu składników Twojego produktu. i Kod jest ośmiocyfrowym ciągiem cyfr i liter. Zaczyna się literą "L" i znajduje się z tyłu lub na bocznej klapie opakowania - bezpośrednio pod datą ważności. x

Użyj przykładowego produktu:

Wszystko o naszych składnikach