XXX FRoSTA jest również dostępna w Twojej lokalizacji.

Ślad węglowy produktu. Lód i ujemne temperatury to tematy bardzo nam bliskie. Mimo to, globalne ocieplenie nie odgrywało większej roli w pierwszej połowie istnienia naszej firmy. Jednak w pewnym momencie zaczęliśmy zadawać sobie pytanie, jaka jest w tym wszystkim nasza rola. W końcu głębokie mrożenie jest powszechnie uważane za pożeracz energii. 

Ślad węglowy produktu (PCF – Product Carbon Footprint) – co dokładnie kryje się za tymi trzema literami?  

Ślad węglowy jest sumą wszystkich emisji CO2 spowodowanych przez produkt podczas jego cyklu życia. Zaczynając bezpośrednio od uprawy, poprzez przetwarzanie i pakowanie, sprzedaż, przygotowanie i zużycie, aż do utylizacji opakowania. Nawiasem mówiąc, taka analiza pokazuje też, które kroki powodują najwięcej emisji. 

Ci, którzy kalkulują, znają swój wpływ na klimat! 

W 2008 roku we współpracy z Poczdamskim Instytutem Badań nad Wpływem Klimatu, Ökoinstitut Freiburg i WWF wraz z wieloma innymi firmami w różnych branżach chcieliśmy poznać wielkość emisji CO2 , którą powodują wszelkie produkty na rynku, od upraw aż do przygotowania. Naszym wspólnym celem jest opracowanie standardu rynkowego, według którego może być mierzony poziom śladu węglowego produktów (PCF). Angażujemy się w tej projekt od początku i już w 2011 roku znaliśmy ślad węglowy naszych wszystkich produktów, a na dodatek obliczyliśmy poziom śladu węglowego wszystkich naszych fabryk.

Ślad węglowy naszych produktów możecie zawsze sprawdzić na naszej stronie konkretnego produktu.

Inwestujemy w środowisko.  

Chcemy, aby każda nasza inwestycja opłacała się również ekologicznie. Niezależnie od tego, czy budujemy nową linię produkcyjną, czy kupujemy i transportujemy nasze składniki, zawsze obliczamy wpływ na środowisko.  

Komentarze

Dodaj komentarz


Proszę wypełnić wszystkie pola oznaczone (*). Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Jeśli wpiszesz swoje imię, pojawi się ono publicznie obok Twojej oceny.

Zapoznałem się z polityką prywatności. Zgadzam się, że moje dane będą przechowywane w celu skontaktowania się ze mną oraz w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Znajdź sklep w pobliżu

Znajdź nasze produkty w swojej okolicy. Wpisz swój kod pocztowy, aby wyświetlić sugerowane sklepy w pobliżu.

Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o pochodzeniu składników Twojego produktu. i Kod jest ośmiocyfrowym ciągiem cyfr i liter. Zaczyna się literą "L" i znajduje się z tyłu lub na bocznej klapie opakowania - bezpośrednio pod datą ważności. x

Użyj przykładowego produktu:

Wszystko o naszych składnikach