XXX FRoSTA jest również dostępna w Twojej lokalizacji.

FRoSTA wspiera lokalne organizacje

Julia Zielińska 01.12.2021
0 Komentarze

Co roku angażujemy się w pomoc organizacjom społecznym, które działają lokalnie, dlatego i w 2021 nie mogło być inaczej. Z wielką radością mogę ogłosić, że marka FRoSTA podjęła współpracę z czterema organizacjami, którym przekazaliśmy darowizny i wspomogliśmy działania, w które wierzymy.

Fundacja Łąka

Pierwszą z nich jest Fundacja Łąka, której główną misją jest walka o bioróżnorodność. Wraz z fundacją opracowaliśmy projekt #PowrotDoKorzeni, w ramach którego będziemy promować proste ekologiczne działania i obejmować opieką kolejne ogrody społeczne. Mam nadzieję, że nikt z Was nie będzie zaskoczony, że pierwszym, którym się zaopiekowaliśmy znajduje się w Bydgoszczy na terenie IX Liceum Ogólnokształcącego im. T. Nowakowskiego.
Poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie całej akcji, którą nasi wolontariusze komentowali w ten sposób:

“Bardzo mi się podobała cała akcja, na świeżym powietrzu, z dystansem do ogółu, na chwilę się zatrzymałem… świetnie przygotowane, super ludzie, no i zrobiliśmy znów coś pożytecznego. Brawo Wy, Brawo FRoSTA!” – Jarek

“Bardzo mocno zainteresowała mnie tematyka ogrodów społecznych – zarówno w zakresie ciekawego zagospodarowania przestrzeni, jak i wspólnej pracy. Fajnie, że pokazaliśmy młodzieży, jak można pożytecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Czekam na kolejne podobne inicjatywy i już zgłaszam swój udział!” – Magda

“Dla mnie bomba. Jestem fanką takich akcji. Robimy coś dobrego dla świata i dla ludzi.” – Marta

Podsumowanie akcji #PowrotDoKorzeni

Fundacja Dr Clown

Wsparliśmy także Fundację pomocy dzieciom Dr Clown, z którą współpracujemy już od kilku lat. Od początku działalności, ich celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne – czyli do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. W tym roku dzięki naszej darowiźnie Fundacja mogła zakupić 3 elektrokardiografy, które znacznie przyśpieszą diagnozę dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

“Szpital to dla dziecka obce miejsce, nieznajome twarze, brak poczucia bezpieczeństwa. Nie ma tam ulubionych zabawek, jest za to tęsknota do domu, do bliskich. Dziecko niewiele może. Musi za to bezwzględnie podporządkować się szpitalnej rutynie i poddawać się, często bolesnym, zabiegom medycznym. To wzmaga poczucie strachu i niepewności. Dlatego wszystko, co przywraca radość na szpitalnym oddziale, jest bezcenne.

Od pięciu lat razem z firmą FRoSTA organizujemy akcje CSR, które wspierają funkcjonowanie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego i Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Przez ten czas dwukrotnie udało nam się stworzyć kąciki kuchenne, doposażyć dwa oddziały w niezbędny sprzęt medyczny oraz łóżka polowe dla rodziców, a także dostarczyć kolorowe kocyki i zabawki do szpitalnej izby przyjęć.

Każda nasza coroczna akcja to wielkie święto na szpitalnym oddziale. Doktorzy Clowni wkraczają tam ze swoją dobrą energię i uśmiechem oraz wyjątkowym wsparciem od FRoSTA. Dla nas to dowód, że uśmiech pomaga leczyć i zmienia nasz świat na lepszy. Że razem, tego typu działaniami społecznego zaangażowania biznesu, możemy uczynić dwa razy więcej dobra.” – Katarzyna Czereszewska z Fundacji dr Clown

Drużyna Harcerska “Niezłomni”

Kolejną organizacją jest 5 Bydgoska Drużyna Harcerska „Niezłomni” im. Danuty Siedzikówny „Inki”, Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL – która prowadzi Dobrodzielnięe w Bydgoszczy. Miejsce to służy do dzielenia się tym, co może być potrzebne innym osobom – jedzeniem, ubraniami, zabawkami,zabawkami czy książkami. Wymiana przedmiotów, dawanie im drugiego życia ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również społeczny, ponieważ buduje więzi i wzmacnia poczucie wspólnoty.

Schronisko dla zwierząt

Ostatnim miejscem, które wsparliśmy jest Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy (przy ul. Grunwaldzkiej 298), które działa we współpracy z organizacją OTOZ Animals. Zachęcamy również naszych pracowników do wolontariatu oraz pomocy zwierzętom, dzięki wspólnym spacerom z podopiecznymi lub poprzez dostarczenie do schroniska niezbędnych przedmiotów, takich jak karma, smycze, koce, ręczniki itd.

Mamy nadzieję, że z roku na rok lista organizacji, którym pomogliśmy będzie coraz dłuższa i nasze działania przysłużą się lokalnym społecznościom.

Komentarze

Dodaj komentarz


Proszę wypełnić wszystkie pola oznaczone (*). Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Jeśli wpiszesz swoje imię, pojawi się ono publicznie obok Twojej oceny.

Zapoznałem się z polityką prywatności. Zgadzam się, że moje dane będą przechowywane w celu skontaktowania się ze mną oraz w celu uzyskania odpowiedzi na pytania.

Znajdź sklep w pobliżu

Znajdź nasze produkty w swojej okolicy. Wpisz swój kod pocztowy, aby wyświetlić sugerowane sklepy w pobliżu.

Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o pochodzeniu składników Twojego produktu. i Kod jest ośmiocyfrowym ciągiem cyfr i liter. Zaczyna się literą "L" i znajduje się z tyłu lub na bocznej klapie opakowania - bezpośrednio pod datą ważności. x

Użyj przykładowego produktu:

Wszystko o naszych składnikach