XXX FRoSTA jest również dostępna w Twojej lokalizacji.

przygoda z bioróżnorodnością we FRoŚCIE

Bioróżnorodność

Tutaj możesz poczytać o naszej drodze do stworzenia 100 000 m² obszarów zbliżonych do naturalnych. Dla FRoSTY różnorodność biologiczna to bardzo ważna kwestia, dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie konkretnych działań, związanych z jej ochroną. Chcemy, by przyszłe pokolenia nadal mogły cieszyć się szerokim wyborem pysznych, wartościowych warzyw!

krótkie wyjaśnienie

Czym jest bioróżnorodność?

Nasze środowisko może funkcjonować w sposób zrównoważony dzięki różnorodności genów, gatunków i ekosystemów, czyli jednym słowem - bioróżnorodności. Ogromnie ważnym elementem bioróżnorodnej układanki są owady. To one są podstawą wszystkich procesów ekologicznych: zapylają, eliminują szkodniki, kompostują odpady organiczne.
Wyeliminowanie trzmieli, koników polnych, pszczół i motyli zatrząsnęłoby całym ekosystemem na Ziemi i miałoby ogromny wpływ na nasze życie i żywność.

dla przyszłych pokoleń

Nasza misja

Jako producent żywności, czujemy się zobowiązni do stałej pracy na rzecz bioróżnorodności! Angażujemy się w ochronę środowiska, szukając nietuzinkowych rozwiązań.

W rolnictwie 66% wszystkich upraw jest uzależnionych od zapylania przez owady. Jednocześnie rolnictwo, obok wielu innych czynników, jest niestety jedną z głównych przyczyn utraty różnorodności biologicznej - im intensywniej uprawia się gleby rolne, tym mniejsza staje się liczba i występowanie organizmów glebowych.

Środki ochrony roślin stanowią jedno z większych zagrożeń dla różnorodności biologicznej gleby. Chociaż odstraszają szkodniki, mają też negatywny wpływ na łańcuch pokarmowy innych żywych istot i sprzyjają nienaturalnym formom rolnictwa.
Aby ograniczyć stosowanie pestycydów, dla naszych dostawców, wyznaczyliśmy bardziej zaostrzone wymogi niż ogólne zalecenia prawne. Dla naszych surowców roślinnych dopuszczamy tylko jedną trzecią dozwolonych ilości pestycydów.

nasz cel

Stworzenie 100 000 m² obszarów zbliżonych do naturalnych

Obszary zbliżone do naturalnych, to zarówno obszary z polnymi kwiatami, jak i tereny podmokłe. Obszary kwitnienia są idealne dla dzikich pszczół i innych owadów, a mokradła to świetne miejsca do zimowania i odpoczynku dla ptaków wodnych.
Działamy aktywnie w naszych oddziałach, wnosząc pozytywny wkład w różnorodność biologiczną. Z końcem lata 2020r. osiągnęliśmy już 45% naszego celu!

Dotychczasowe działania

BYDGOSZCZ
Wiemy, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ekosystemu są pszczoły, dlatego też postawiliśmy 4 ule FRoSTY w lokalnej pasiece pod Toruniem, gdzie inwestujemy w ich utrzymanie. ? Nasze pszczele rodziny będą miały tam najlepszą opiekę!
Dzięki pszczołom miodnym rośliny wydają więcej plonów, a warzywa i owoce stają się bardziej dorodne. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko nam, ale też zwierzętom.

W bieżącym roku zasialiśmy blisko 700 m2 kwiatów polnych na terenie naszej siedziby na bydgoskim Brdyujściu. Mamy nadzieję ugościć tu różnorodne gatunki dzikich zapylaczy, zapewniając im pożywienie w postaci pyłków oraz nektaru. ?

RHEINTAL
Na początek sezonu wegetacyjnego 2021 planujemy rozpocząć od 5 hektarów wydzierżawionych obszarów kwitnienia.

BREMERHAVEN
W 2021 r. rozpoczęliśmy sadzenie 0,5 ha powierzchni kwitnienia.

ELBTAL
Obecnie mamy następujące obszary zbliżone do naturalnych, które będą nadal wykorzystywane jako obszary kwitnienia w przyszłym roku (patrz rys. po lewej). Obszary wartościowe ekologicznie, tworzone przez nas i naszych rolników, powstają na okres co najmniej 5 lat. Z początkiem sezonu wegetacyjnego 2021 planujemy powiększenie ekologicznych obszarów kwitnienia o 5 hektarów.

HAMBURG
Na dachu naszego biurowca w Hamburgu umieściliśmy hotel dla owadów oraz skrzynie z dzikimi kwiatami.

Śledź naszą przygodę z owadami na Instagramie lub Facebooku i sam/a weź czynny udział w ochronie bioróżnorodności!

Znajdź sklep w pobliżu

Znajdź nasze produkty w swojej okolicy - wpisz swój kod pocztowy, by wyświetlić sugerowane sklepy w pobliżu.

Tutaj możesz dowiedzieć się wszystkiego o pochodzeniu składników Twojego produktu. Wystarczy wpisać 8-cyfrowy kod. i Kod jest ośmiocyfrowym ciągiem cyfr i liter. Zaczyna się literą "L" i znajduje się z tyłu lub na bocznej klapie opakowania - bezpośrednio pod datą ważności. x

Użyj przykładowego produktu:

Wszystko o naszych składnikach